Straipsniai spaudoje

Į darbą kaip į pragarą (24)

"Į darbą kaip į šventę", - šią frazę darbuotojai ištaria vis rečiau. Natūralu, kad augant nedarbui, didėjant konkurencijai darbo rinkoje, kur kas dažniau galima išgirsti "į darbą kaip į pragarą", "jaučiu įtampą darbe". Vieni tokių nenorų priežastį nutyli, kiti nurodo priežastį – prastą psichologinę atmosferą, kolektyvo priešiškumą ar psichologinį smurtą darbe, t. y. "mobingą".

Mobingas organizacijoje (51)

Tai patyrė jūsų pavaldiniai ir net kai kurie iš jūsų – įvairių lygių vadovai. Sunku rasti įmonę ar įstaigą, kurioje nebūtų „baltos varnos“ arba „juodos avies“. Labai dažnai girdime darbuotojų ar net įvairių lygmenų vadovų pasakymus, kad vieną ar kitą bendradarbį „reikia pastatyti į vietą“, nes yra „per daug pasikėlęs“ ir „reikia nusodinti“, kad kuriam nors galbūt negerai su psichika arba jis turi keistų įpročių.

Mobingas: nedraugiški bendradarbiai gali išprovokuoti vėžį (7)

Apatiją, nemigą, depresiją, paranoją, širdies ir virškinamojo trakto negalavimus, neįgalumą sukeliantis ir net prie savižudybės privedantis reiškinys vadinamas mobingu. Užsienio šalyse šis terminas seniai populiarus. Juo apibrėžiamas specifinis psichologinis teroras tarp darbuotojų, sukeliantis sveikatos sutrikimų, kurie veda į susinaikinimą.

Pastatyti į vietą (14)

Tyrimai rodo, kad mokytojai dažniau negu kitų profesijų atstovai kenčia nuo psichologinio kolegų teroro. „Pastatyti į vietą“ arba „nusodinti per daug pasikėlusįjį“ mokyklose dažnai siekia ne tik iš bendraamžių besityčiojantys moksleiviai. „Gresiant mokyklos darbuotojų skaičiaus mažinimui, netrukau pajusti jaunesnių kolegių spaudimą, – „Dialogui“ pasakoja pagyvenusi mokytoja.

Smurtas prieš moteris darbe: ir vėl pirmaujame? (28)

Pagal darbe patiriamo fizinio smurto rodiklius Lietuva iš kitų Europos šalių neišsiskiria, tačiau psichologinį smurtą mūsų šalyje patiria dvigubai daugiau darbuotojų, negu kituose ES kraštuose. ES atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad psichologinį smurtą darbe patiria apie 5 proc. europiečių. Lietuva pagal šiuos rodiklius atsiduria paskutiniame penketuke.
« 1 2
www.mobingas.lt
mobingas@gmail.com
j.vveinhardt@gmail.com
mob. tel. +370 698 06 668

Kopijuojant ar kitaip atkuriant šiame puslapyje pateiktą informaciją privaloma nurodyti šaltinį.