Straipsniai spaudoje

Dar kartą apie mobingą (12)

Pastaruoju metu vis dažniau skamba mobingo (psichologinė prievarta darbe) terminas, o jį tyrinėjanti Vytauto Didžiojo universiteto docentė dr. Jolita Vveinhardt sako, jog šis reiškinys sparčiai plinta. Išskiriamos kelios mobingo rūšys: vertikalus (bosingas) – kai mobingą vykdo viršininkai, ir horizontalus – to paties hierarchinio lygio bendradarbiai.

Kaip diskriminavimas virsta mobingu (22)

Mobingo terminas, nors apie reiškinį šnekama vis dažniau, Lietuvoje tebėra pakankamai egzotiškas. Skirtingai nei diskriminacija, nuo kurios saugo teisės aktai. Vis dėlto ryšys tarp mobingo ir diskriminacijos – gerokai tampresnis, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Patiriantis mobingą patiria diskriminaciją, o jį taikantys – diskriminuoja, nors ir ne visuomet tai suvokia.

Apie šerchanus ir šakalus kolektyve (18)

Vakarų specialistai seniai įsitikino, jog nuo klimato kolektyve, ar mokymo įstaigoje, organizacijoje arba įmonėje, labai priklauso galutinis darbo rezultatas. Rytų Europoje mažareikšme laikoma problema visai kitaip traktuojama Vakarų demokratijos valstybėse. Ten dargi išleisti atitinkami įstatymai, ginantys žmogų nuo psicho-loginio teroro kolektyve. Plačiau apie visa tai „Šiaulių naujienų” skaitytojams sutiko papasakoti dr. Jolita Vveinhardt, Vytauto Didžiojo universiteto docentė. Švedą ar vokietį gina įstatymai, lietuvis – prisitaiko...„Labai dažnai verslo pasaulyje akcentuojamas vartotojas, pelnas, įvaizdis, produktų ir paslaugų kokybė. Tačiau už viso to stovi žmonės...

Mobingas. Apie patyčias darbe ir ujamus kolegas (6)

Tiek mokykloje, studijų laikais, tiek jau dirbdama nekreipdavau dėmesio į kolegų adresu mestelėtas replikas: pasikėlęs, reikia pastatyti į vietą, turi problemų su psichika, yra netradicinės orientacijos ir pan. Pasirodo, visa tai galima apibūdinti vienu žodžiu – mobingas.

Psichologinis teroras darbe (14)

Ir vėl pirmadienis... Iš pat ryto skauda galvą, norisi aprėkti vaikus, nervina kiekvienas vyro žodis. O savaitgalis buvo puikus. Tai kas gi nutiko? Moteris neslepia – vien nuo minties, kad laikas į darbą, krečia šiurpas. Psichologė, Vytauto Didžiojo universiteto docentė Jolita Vveinhardt sako, kad gabius žmones dažnai žlugdo darbe patiriamas psichologinis teroras (mobingas). „Mane išėdė iš darbo. Firmoje mane laiko nemokša“, - tokius nusiskundimus tenka išgirsti iš gabių ir darbščių žmonių. Kodėl taip nutinka?

Reiškinys, palaužiantis stipriausius nervus (14486)

Patyčios ir smurtas – ne tik mokyklų kasdienybė. Jį patiria ir suaugusieji darbo vietose, ne išimtis – sveikatos priežiūros sistemos darbuotojai. „Intensyvus ir ilgai trunkantis priekabiavimas (mobingas) palaužia ir stipriausius nervus – sukelia stresą, nuolatinę baimę, psichosomatinius sutrikimus“, – sako Vytauto Didžiojo universiteto docentė, socialinių mokslų daktarė Jolita Vveinhardt. Kalbamės su ja.

Nuo mobingu vadinamo psichologinio teroro kenčia ir verslininkai, ir valstybės tarnautojai (7)

Nuo psichologinio teroro darbe - mobingo - kenčia tiek valstybės tarnautojai, tiek dirbantieji privačiame sektoriuje , tačiau darbuotojus veiksmingai ginančių teisės aktų kol kas nėra, sako ekspertė. Kauno Vytauto Didžiojo universiteto socialinių mokslų daktarė Jolita Vveinhardt apklausė dirbančiuosius valstybės ir privačiajame sektoriuose.

Mobingas – patogus būdas susidoroti su kolega (93898)

Daug paprasčiau uiti, žeminti ir įžeidinėti kolegą, pavaldinį, kai to nedraudžia šalies įstatymai. Nuolatinį žeminimą Lietuvoje patiria ne tik dirbantys privačiuose, bet ir valstybiniuose sektoriuose. Tačiau užkirsti kelią valstybinėje įstaigoje kaip savo namuose besielgiančiam viršesniam valdininkui – tiesioginių teisinių priemonių nėra. Apie mobingą, kitai psichologinį ar net fizinė terorą kalbamės su docente dr. Jolita Vveinhard.

Diagnozė – mobingas, arba Kodėl kolegos kolegą išėda iš darbo (68)

„Bendradarbiai mane išėdė iš darbo“, - prisipažįsta redakcijoje apsilankiusi moteris ir pasakoja neįtikėtiną „išėdimo“ istoriją, griežtai prisakiusi neminėti jos nei pavardės, nei buvusios darbovietės. Darbdavys skundžiasi: „Priėmiau į darbą, regis gerą darbuotoją, bet per metus jis visai apkiauto, ligonlapius nešti pradėjo. O dabar jau prašosi atleidžiamas – dirbs kitur už mažesnę algą.

Diagnozuota – mobingas, bosingas, stafingas. O kas toliau? (284433)

Prieš metus „Šiaulių naujienų“ interviu „Diagnozė - mobingas, arba Kodėl kolegos kolegą išėda iš darbo“ socialinių mokslų daktarė Jolita Vveinhardt, Vytauto Didžiojo universiteto docentė, Šiaulių valstybinės kolegijos Turizmo ir vadybos katedros vedėja, įvardijo šalies darbo kolektyvuose itin išvešėjusį reiškinį - mobingą.
1 2 »
www.mobingas.lt
mobingas@gmail.com
j.vveinhardt@gmail.com
mob. tel. +370 698 06 668

Kopijuojant ar kitaip atkuriant šiame puslapyje pateiktą informaciją privaloma nurodyti šaltinį.